+48 95 725 05 05
2017-11-23

Za co cenimy styl skandynawski


Za co cenimy styl skandynawski

Styl skandynawski kojarzy się nam z chłodnym klimatem, ale z kominkiem w tle. Jak u świętego Mikołaja. Styl ten cechuje się jasnymi kolorami: bielą, szarością i brązem oraz bardzo silnym akcentem drewna. Pomieszczenia są przestrzenne, czyste formą i skromne w elegancję.

Od czego zacząć urządzanie naszego mieszkania w stylu skandynawskim? Zacznijmy od podłóg. Podłogi są drewniane, deski zazwyczaj koloru białego lub szarego, lakierowane. Ściany maluje się na biało, szaro i lekko brązowo, co sprawia wrażenie większego pomieszczenia. Ważne są dodatki jak narzuty czy poduszki, które najczęściej wykonane są z wełny, bawełny czy lnu. Natomiast wszelkie dodatki na ścianę charakteryzują się prostą firmą i bogatą kolorystką.

Całość dopełnia oprawa oświetlenia sztucznego w postaci szklanych lub metalowych lamp, które idealnie komponują się w drewnem. Natomiast w oknach nie zobaczymy żadnych firan czy zasłon a jedynie rolety. Rolety bowiem stwarzają wrażenie pomieszczenia przestronnego i pełnego w naturalne światło dzienne. Jeśli ktoś decyduje się na załony to muszą być wykonane z lekkich materiałów, które przepuszczają promienie słoneczne. W tym klimacie promienie słoneczne są na wagę złota.

Nasz sklep poleca Państwu kilka produktów odpowiadającym właśnie stylowi skandynawskiemu. Zachęcamy do przeglądnięcia całego asortymentu w naszych sklepach, a wierzymy, że znajdą Państwo idealny produkt w stylu skandynawskim.

Życzymy pomyślnych zakupów.

«powrót